Zdolniacha.com robotyka Częstochowa

Harmonogramy zajęć 2019

Zajęcia w semestrze 2019 odbywają się w godzinach 17-19 w dniach:

grupa EV3 - czwartki

grupa WeDo I - poniedziałki

grupa WeDo II - piątki

Nowy rok szkolny - nowe atrakcje i wyzwania

Zapraszamy do zapisów na nowy rok szkolny.

Drogi Rodzicu,

jeśli chcesz mieć realny wpływ na ukształtowanie techniczne Swojej pociechy, jeśli chcesz wesprzeć jego naukę przedmiotów ścisłych poprzez kreatywne zajęcia pozalekcyjne bazujące na świetnej zabawie, jeśli pragniesz by nauka na szkolnych przykładach w zeszycie została poparta ciekawymi zajęciami praktycznymi, które Twoje dziecko polubi od pierwszych chwil wspólnej zabawy - TO ZNACZY, ŻE DOBRZE TRAFIŁEŚ!

Nauka budowania i programowania robotów na bazie zestawów Lego Education, to wykorzystywana na całym świecie metoda inspirowania dzieci do poznawania świata nauki, który wcale nie musi być nudny!

 

robot2.jpg


System Lego Education został stworzony specjalnie z myślą o szkołach (od podstawowej, przez gimnazjalne i średnie do zajęć w ramach kół naukowych, które działają przy uniwersytetach i politechnikach) i przedszkolach oraz do zajęć pozalekcyjnych, którym najlepszym przykładem jest zdolniacha!
Na każdym poziomie wspólnej zabawy wykorzystywane są klocki, ale sposób ich użycia staje się coraz bardziej zaawansowany. Zajęcia, które proponujemy, są zajęciami jakie odbywają się na całym świecie i cieszą się również ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce.

 

robot1.jpgOgólnoświatowa filozofia Lego Education czyli 4C: Connect, Construct, Contemplate and Continue, to proces nauczania dzięki któremu na każdym etapie zabawy Twoje dziecko uczy się rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, wgłębiania się w dane zagadnienie, wyciągania wniosków, osiągania kompromisów, czy liczenia lub programowania na intuicyjnym systemie oraz kształci zdolności manualne.
Największą atrakcją zajęć jest fantastyczne połączenie merytorycznych podstaw z zabawą ale od początku...:)

CONNECT.png

Zabawę zaczynamy wdrożeniem w świat robotyki poprzez omawianie przykładów z życia codziennego, dzięki któremy dziecięca ciekawość zostaje pobudzona. Zachęcamy do zadawania pytań,dotychczasową wiedzę łączymy z nowymi, nadchodzącymi, inspirującymi zagadnieniami - czyli podłączamy się do uniwersum robotyki i Lego Education.

CONSTRUCT.png

Podczas budowania konstrukcji z klocków, jednocześnie "koonstruuje się" zdobyta dotychczas wiedza w głowach młodych inzynierów. Jednocześnie współpraca z pozostałymi uczestnikami warsztatów umożliwiają poprawę komunikacji i naukę współpracy w grupie.

CONTEMPLATE.png

Po etapie konstrukcji i zdobytej wiedzy, przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i reflekcje zdobyte w dotychczasowej zabawie. Pytania ułatwiają zdobycie umiejętności wyciągania wniosków i analiz, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

CONTINUE.png

Każda zakończona budowla to wnioski, które dają podstawę do budowanie kolejnej konstrukcji w kolejnym etapie. Zdobyte doświadczenie daje motywację do poznawania dalszych ciekawostek ze świata robotyki i kontynuację kreatywnej nauki.

 

mindstorm konstrukcje.png

 


Katapulty

Oblężenie filiżanek

Nowość - nauka programowania w języku PYTHON

Zapraszamy dzieci i młodzież na nowe zajęcia z programowania.

Tym razem nie będziemy sięzajmować klockami tylko skupimy się na samym "czystym" kodowaniu w popularnym języku jakim jest Python.

Zaczniemy od podstaw i będziemy odkrywać coraz głębsze zakamarki tego języka.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów dzieci od 13 lat.

Zapisy na nowysemestr

Zapraszamy do zapisów na nowy semestr.

Zajęcia w tygodniu 17-19 i w soboty 9-11, 11-13

Formularz w zakładce Kontakt.

Domino

Po wielu próbach i trudach maszyna do układania domino gotowa

W kółko (kulko) Macieju

CZARNA PRZEGRYWA, CZERWONA WYGRYWA. KAŻDY SZCZĘŚCIU DOPOMOŻE, KAŻDY DZISIAJ WYGRAĆ MOŻE RAZ. DWA. TRZY GDZIE JEST KULKA?

Maszyna do hazardu. ;)

FERIE 2018

Jak co roku zapraszamy młodych inżynierów na warsztaty z robotyki (i nie tylko) podczas ferii.

W dniach 29.01 - 02.02.2017 organizujemy całodzienne zajęcia z roobtami.

Zapewniamy świetną zabawę, ciepły posiłek, przekąski i mnóstwo klocków LEGO, z których wspólnie zbudujemy przeróżne konstrukcje i roboty.

Szczegóły pod numerem telefonu 600-430-976 oraz tutaj

Jingle Bells

Nasze renifery Mikołaja

Menu
Zaproś nas na lekcję
Tam też jesteśmy!