Zdolniacha.com robotyka Częstochowa

Drogi Rodzicu,

jeśli chcesz mieć realny wpływ na ukształtowanie techniczne Swojej pociechy, jeśli chcesz wesprzeć jego naukę przedmiotów ścisłych poprzez kreatywne zajęcia pozalekcyjne bazujące na świetnej zabawie, jeśli pragniesz by nauka na szkolnych przykładach w zeszycie została poparta ciekawymi zajęciami praktycznymi, które Twoje dziecko polubi od pierwszych chwil wspólnej zabawy - TO ZNACZY, ŻE DOBRZE TRAFIŁEŚ!

Nauka budowania i programowania robotów na bazie zestawów Lego Education, to wykorzystywana na całym świecie metoda inspirowania dzieci do poznawania świata nauki, który wcale nie musi być nudny!

 


System Lego Education został stworzony specjalnie z myślą o szkołach (od podstawowej, przez gimnazjalne i średnie do zajęć w ramach kół naukowych, które działają przy uniwersytetach i politechnikach) oraz do zajęć pozalekcyjnych, którym najlepszym przykładem jest zdolniacha!
Na każdym poziomie wspólnej zabawy wykorzystywane są klocki, ale sposób ich użycia staje się coraz bardziej zaawansowany. Zajęcia, które proponujemy, są zajęciami jakie odbywają się na całym świecie i cieszą się również ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce.

 Ogólnoświatowa filozofia Lego Education czyli 4C: Connect, Construct, Contemplate and Continue, to proces nauczania dzięki któremu na każdym etapie zabawy Twoje dziecko uczy się rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, wgłębiania się w dane zagadnienie, wyciągania wniosków, osiągania kompromisów, czy liczenia lub programowania na intuicyjnym systemie oraz kształci zdolności manualne.
Największą atrakcją zajęć jest fantastyczne połączenie merytorycznych podstaw z zabawą ale od początku...:)

Zabawę zaczynamy wdrożeniem w świat robotyki poprzez omawianie przykładów z życia codziennego, dzięki któremy dziecięca ciekawość zostaje pobudzona. Zachęcamy do zadawania pytań,dotychczasową wiedzę łączymy z nowymi, nadchodzącymi, inspirującymi zagadnieniami - czyli podłączamy się do uniwersum robotyki i Lego Education.

Podczas budowania konstrukcji z klocków, jednocześnie "koonstruuje się" zdobyta dotychczas wiedza w głowach młodych inzynierów. Jednocześnie współpraca z pozostałymi uczestnikami warsztatów umożliwiają poprawę komunikacji i naukę współpracy w grupie.

Po etapie konstrukcji i zdobytej wiedzy, przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i reflekcje zdobyte w dotychczasowej zabawie. Pytania ułatwiają zdobycie umiejętności wyciągania wniosków i analiz, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

Każda zakończona budowla to wnioski, które dają podstawę do budowanie kolejnej konstrukcji w kolejnym etapie. Zdobyte doświadczenie daje motywację do poznawania dalszych ciekawostek ze świata robotyki i kontynuację kreatywnej nauki.

 

 


Formularz Zapisu - ogólny

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informuję, iż:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest APUS Robert Meller z siedzibą w Częstochowie ul.Jasnogórska 15/11
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu produktów i usług APUS i nie będą udostępniane innym odbiorcom,
  • posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
  • podanie APUS danych osobowych jest dobrowolne.
Menu
Zaproś nas na lekcję
Tam też jesteśmy!